Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Zaraza idzie z zachodu?

Frankfurcki index DAX, skupiający trzydzieści największych niemieckich przedsiębiorstw, stracił dziś po otwarciu sesji ponad 3%. Stało się tak na skutek znacznego spadku cen akcji m.in. spółek z sektora technologicznego.

Do spadku niemieckiego indeksu przyczyniły się w znacznym stopniu Deutsche Telekom, Siemens i Deutsche Bank. Przed południem DAX stracił na wartości 3,69% i znalazł się 10% poniżej wartości z początku roku. Po południu jednak DAX zaczął odbijać się od dna i po godzinie piętnastej notował spadek w wysokości 0,91%.

Nie wydaje się żeby spadki na niemieckiej giełdzie miały wpływ na notowania w Warszawie. Dotychczas indeks WIG 20 wzrósł o 0,32%, zaś TechWIG zyskał 0,24%.