Zamów taksówkę SMS-em

One-2-One, operator SuperSMS.pl, we współpracy z poznańskim Radio TAXI 9622 uruchomił pierwszy w Polsce system, pozwalający na zamówienie taksówki za pomocą telefonu komórkowego w każdych, nawet najbardziej niesprzyjających rozmowie, okolicznościach.

Każdy użytkownik telefonu komórkowego może obecnie na terenie Poznania i okolic za pomocą jednego SMS-a zamówić taksówkę. Wystarczy tylko przesłać na specjalny numer wiadomość zawierającą w treści adres, pod który powinna przyjechać taksówka. System Taxi.SuperSMS.pl pozwala także na zamówienie taksówki na wskazaną godzinę lub po określonej liczbie minut.

W odróżnieniu od prostych rozwiązań oferowanych w niektórych korporacjach zastosowany system jest bardziej użyteczny. Klienci mogą m.in. dostosować go do własnych potrzeb i uprościć zamawianie. Pod adresem internetowymhttp://taxi.supersms.pl można wpisać lokalizacje, z których klient najczęściej rozpoczyna kurs (np. adres domu lub biura), i przypisać im litery. Zamówienie taksówki na ten adres sprowadza się wtedy do wysłania SMS-em tylko tej litery.

Każdorazowo pasażer otrzymuje SMS-a z potwierdzeniem wysłania taksówki, zawierającego markę samochodu i jego numer boczny. Dodatkowym uatrakcyjnieniem oferty jest zastosowanie 10-proc. rabatu dla tych pasażerów Radio TAXI 9622, którzy zamówią taksówkę właśnie za pomocą SMS-a.

Projekt uruchomiony w Poznaniu jest zaczątkiem sieci ogólnopolskiej, która do czerwca 2003 r. ma obejmować kilkanaście największych aglomeracji w Polsce.