Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Zamachy w londyńskim metrze tematem "gry" online

Tragiczne w skutkach zamachy w Londynie z 7 i 21 lipca br. stały się tematem gry online - donosi brytyjski dziennik "The Sun". Naszym zadaniem w grze Mind the Bombs jest... zapobiegnięcie detonacjom ładunków na stacjach metra.

Odkrycie gry, dostępnej na stroniehttp://www.mindthebombs.com , zostało przyjęte przez dziennik z oburzeniem, mimo iż na wspomnianej stronie wita nas tekst powitalny: "Zrób swoją część roboty w wojnie z terroryzmem". Niestety, po wejściu na wskazaną stronę, nie udało nam się sprawdzić naszych umiejętności w grze. Co więcej, jedyne co udało nam się znaleźć na stronie to odsyłacz do stron internetowych kasyn i randek w Sieci.

Autorzy "gry" deklarują, iż dedykują ją "wszystkim dobrym ludziom w Wielkiej Brytanii, a zwłaszcza tym, którzy ucierpieli w wyniku zamachów". Sielankowy nastrój legnie jednak w gruzach, kiedy dochodzimy do tej części powitania: "wyślij tę DARMOWĄ grę do wszystkich przyjaciół i krewnych i bawcie się dobrze!"

Nie da się ukryć, że autorzy gry próbują wykorzystać tragedię zamachów bombowych do własnych celów. Jak pamiętamy, nie inaczej było w przypadku zamachów z 11 września 2001 r. na budynki World Trade Center w Nowym Jorku, kiedy to wkrótce potem stworzono grę, w której zadaniem było trafienie w wieżowce porwanym samolotem pasażerskim.

Na rodzimym polskim podwórku również mieliśmy do czynienia z grą online, której tematem stało się bardzo medialne wydarzenie z jesieni 2003 r. - katastrofa helikoptera wiozącego ówczesnego premiera rządu RP, Leszka Millera (głównym jej zadaniem było omijanie przeszkód i uniknięcie rozbicia śmigłowca).

Więcej informacji: The Register.