Zamachy w londyńskim metrze tematem "gry" online

Tragiczne w skutkach zamachy w Londynie z 7 i 21 lipca br. stały się tematem gry online - donosi brytyjski dziennik "The Sun". Naszym zadaniem w grze Mind the Bombs jest... zapobiegnięcie detonacjom ładunków na stacjach metra.

Odkrycie gry, dostępnej na stroniehttp://www.mindthebombs.com , zostało przyjęte przez dziennik z oburzeniem, mimo iż na wspomnianej stronie wita nas tekst powitalny: "Zrób swoją część roboty w wojnie z terroryzmem". Niestety, po wejściu na wskazaną stronę, nie udało nam się sprawdzić naszych umiejętności w grze. Co więcej, jedyne co udało nam się znaleźć na stronie to odsyłacz do stron internetowych kasyn i randek w Sieci.

Autorzy "gry" deklarują, iż dedykują ją "wszystkim dobrym ludziom w Wielkiej Brytanii, a zwłaszcza tym, którzy ucierpieli w wyniku zamachów". Sielankowy nastrój legnie jednak w gruzach, kiedy dochodzimy do tej części powitania: "wyślij tę DARMOWĄ grę do wszystkich przyjaciół i krewnych i bawcie się dobrze!"

Nie da się ukryć, że autorzy gry próbują wykorzystać tragedię zamachów bombowych do własnych celów. Jak pamiętamy, nie inaczej było w przypadku zamachów z 11 września 2001 r. na budynki World Trade Center w Nowym Jorku, kiedy to wkrótce potem stworzono grę, w której zadaniem było trafienie w wieżowce porwanym samolotem pasażerskim.

Na rodzimym polskim podwórku również mieliśmy do czynienia z grą online, której tematem stało się bardzo medialne wydarzenie z jesieni 2003 r. - katastrofa helikoptera wiozącego ówczesnego premiera rządu RP, Leszka Millera (głównym jej zadaniem było omijanie przeszkód i uniknięcie rozbicia śmigłowca).

Więcej informacji: The Register.