Zalane drogi: sprawdź na mapie bieżące utrudnienia

Serwis mapowy Targeo.pl wraz z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad opublikował mapę utrudnień na odcinkach dróg dotkniętych powodzią. Informacje są aktualizowane na bieżąco na podstawie danych przekazywanych przez terenowych pracowników GDDKiA.

Dziś rano nieprzejezdnych było 16 odcinków dróg krajowych. Serwis Targeo.pl we współpracy z GDDKiA stworzył więc interaktywną mapę utrudnień. Pracownicy terenowi GDDKiA są wyposażeni w urządzenia mobilne połączone on-line z centralną bazą danych o utrudnieniach. Dzięki temu, informacja wprowadzana przez pracownika w terenie, praktycznie natychmiast pojawia się na mapie internetowej.

Równocześnie na mapie pojawiają się też dodatkowe informacje napływające z oddziałów GDDKiA i serwisu Radia Kierowców Polskiego Radia. Mapa utrudnień powodziowych korzysta również z systemów AutoMapa i Targeo Traffic analizujących na bieżąco sygnały GPS z kilkudziesięciu tysięcy pojazdów. Na tej podstawie wykrywane są nieprzejezdne odcinki, które w informacjach o ruchu drogowym na mapie Targeo są oznaczone kolorem szarym.

Informacje o bieżących utrudnieniach na drogach można znaleźć na stroniehttp://mapa.targeo.pl/?powodz. Punkty utrudnień (takie jak ograniczenia prędkości, czy zamknięte drogi) zostały oznaczone na mapie wraz z dokładnymi danymi opisującymi charakter zdarzenia oraz przewidywany czas usunięcia skutków.

Czytaj także:

Kolejne zdjęcia satelitarne zalanych okolic Krakowa i Połańca

Zalana Polska: Nie zdążyli stworzyć systemu ostrzegania

Serwerownia Onetu zagrożona powodzią

Dlaczego nie zalało serwerowni Comarchu w Krakowie

Co zrobić, gdy woda zaleje dokumenty księgowe