Zakupy.com sprzedały ostatnie sklepy

Zakupy.com sprzedały ostatnie trzy z posiadanych sklepów internetowych. Nabywca, Internetowy Dom Handlowy S.A., zapłacił za za Mareno.pl, ezabawki.pl i edvd.pl łącznie 2 mln zł.

Spółka Zakupy.com jeszcze na początku ubiegłego roku posiadała 8 branżowych sklepów internetowych (Ultima.pl, 1klik.pl, Mareno.pl, ezabawki.pl, edvd.pl, Gadżeter.pl, Trender.pl, Replikator.pl). Problemy z utrzymaniem płynności finansowej zmusiły jednak spółkę do sprzedaży posiadanych aktywów i zmiany modelu biznesowego.

Spółka sprzedała swój największy sklep Ultima.pl oraz zbyła prawa do domeny internetowej 1klik.pl za łączną kwotę 660 tys. zł. 1klik.pl przejął rywal na rynku, Morele.net.

Gadzeter.pl znalazł się w rękach Handlosfera.pl, dystrybutora gadżetów do którego należy także m.in. sklep GizmoBox.pl i marka FROSTER FACTORY. Sklep z grami planszowymi Replikator.pl stał się własnością YEAH! NOT S.C., a Trender.pl jak na razie znikną z sieci.

Zakupy.com sprzedały ostatnie sklepy

Aby sprzedać trzy ostanie sklepy z Zakupy.com wydzielona została spółka zależna Ecommerce Partner sp. z o.o (do spółki tej została przeniesiona działalność związana ze sklepami internetowymi). Pod koniec marca br. 100% udziałów spółki Ecommerce Partner nabył za kwotę 2 mln zł Internetowym Domem Handlowym SA, tym samym stając się właścicielem sklepów Mareno.pl, ezabawki.pl i edvd.pl.

Grupa kapitałowa Zakupy.com S.A. obecnie koncentruje się gównie na świadczeniu usług w zakresie obsługi programów lojalnościowych i motywacyjnych, skierowanych do klientów biznesowych. Efekty tych działań widoczne były już w IV kwartale 2009 roku, kiedy to spółka osiągnęła dodatni wynik finansowy. Jak podkreśla Jarosław Kownacki (prezes Zakupy.com), w 2010 r. jego spółka powinna wypracować znaczny wzrost zysku netto w porównaniu do poprzednich lat - prognozowany dodatni wynik finansowy wynieść ma 570 tys. zł, a przychód 3,9 mln zł.