Zakupy Microsoftu i eBay

Microsoft zamierza zacieśnić współpracę z serwisem aukcyjnym eBay, umieszczając odnośniki do aukcji na stronach serwisu MSN.

Już wkrótce użytkownicy seriwsu MSN, wyszukiwarki, witryny z zakupami oraz aukcjami firmy Microsoft zobaczą dodatkowe odnośniki, prowadzące do produktów licytowanych na eBay. W ten sposób podczas wyszukiwania informacji otrzyma się nie tylko odnośniki do stron, ale również do towarów sprzedawanych na aukcjach, które związane są z tematem naszych poszukiwań. Tak rozwijać ma się współpraca Microsoftu z eBay, którą firmy nawiązały w marcu 2001 roku.

Dodatkowo, obie firmy planują pod koniec tego roku połączenie systemu powiadamiania aukcji eBay z platformą .Net Microsoftu. W tej chwili system wysyła informacje o przebiciu danej oferty na aukcji oraz wyniku zakończenia aukcji do użytkowników.

Mircosoft jest zdania, że zakupy są jedną z najbardziej popularnych czynności online, jakie odbywają się na stronie korporacji. Po zbliżeniu współpracy z eBay firma na nadzieję na zwiększenie efektywności serwisów e-commerce.