Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Zakaz wstępu do Internetu za włamanie do telefonu

17-letni mieszkaniec stanu Massachusetts został uznany winnym włamania do bazy adresów telefonu Paris Hilton, spadkobierczyni fortuny właściciela jednej z największych sieci hoteli. Nastolatek został skazany na 11-miesięczny nadzór w zakładzie dla młodzieży. Dodatkowo przez 2 lata nie będzie mógł korzystać z komputera, telefonu komórkowego, ani żadnego innego urządzenia zdolnego do łączenia się z Siecią.

Sąd uznał go winnym za umieszczenie kontaktów i zdjęć znanych osób (które znalazł w książce telefonicznej Hilton) w Internecie, jednak nie były to jedyne zarzuty, jakie mu postawiono. Młodzieniec ten, dwukrotnie dzwoniąc do szkół średnich, "informował" ich dyrekcję o niebezpieczeństwie wybuchu bomby oraz włamał się do systemu komputerowego jednego z operatorów telefonii komórkowej, aby spreparować darmowe konta telefoniczne dla swoich znajomych. Brał także udział w cyberataku na firmę LexisNexis, wskutek czego ujawnione zostały dane ok. 300 tys. osób, przechowywane przez tę firmę.

Trzeba przyznać, że jest to imponujący "dorobek", jak na 17-latka. Jego personalia nie są jednak znane - dziennikarze Washington Post, którzy informują o wyroku, nie podali ich powołując się na tajemnicę dziennikarską.

O sprawie informowaliśmy już m.in. w artykule "Paris Hilton ofiarą hackerów".