Zaginione.pl - jest już trailer i witryna kryminału internetowego

Ruszyła strona kryminału internetowego Zaginione.pl, na której dostępny jest m.in. zwiastun serialu, zapowiedzi wątków oraz charakterystyka głównych bohaterów.

Zuza Strzałkowska i Weronika Babicz, dwie dwudziestolatki z małego miasteczka, które zaginęły w tajemniczych okolicznościach są bohaterkami nowego serialu internetowego pt. Zaginione.pl.

Jak zapowiadają twórcy projektu, Zagionie.pl to pierwszy polski kryminał on-line wykorzystujący social media jako podstawowe narzędzie komunikacji i element fabuły. Internauci wspólnie prowadzić będą śledztwo wyjaśniające tajemnicze zaginięcie dwóch młodych przyjaciółek. Ślady, wątki, poszlaki i wskazówki znaleźć będzie można w serwisach społecznościowych (facebook, nasza-klasa, blip, twitter) oraz na stronie głównejhttp://www.zaginione.pl , która wraz z zwiastunem serialu jest już dostępna on-line. Na stronie dostępne są także pierwsze materiały filmowe oraz sylwetki i wypowiedzi bohaterów.

Serial "Zaginione" składać się będzie z 36 kilkuminutowych odcinków, emitowanych trzy razy w tygodniu. Premierę pierwszego sezonu Zaginione.pl przewidziano na wiosnę 2010 r.

Projekt Zaginione.pl uwzględnia oczywiście obecność reklamodawców. Poza brandingiem playera serial oferuje możliwość pokazania marki w użyciu, a także uczynienia z niej jednego z bohaterów fabuły.

Producentami serialu jest agencja reklamowa TakeFive oraz sieć V2Media Polska odpowiedzialna za sprzedaż reklam w Zaginione.pl. Reżyserem jest Roman Przylipiak, za scenariusz odpowiadają: Joanna Szymczyk, Roman Przylipiak oraz Krzysztof Lang.

Zobacz zwiastun serialu: