Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Zadane.pl pozyskało inwestora

Marcin Pytel, wiceprezes zarządu TransmisjeOnline.pl i współwłaściciel GoldenLine, zainwestował w serwis Zadane.pl.

Zadane.pl pozyskało inwestora
Jak dowiedział się nieoficjalnie InternetStandard, kwota, jaką Marcin Pytel zainwestował w Zadane.pl jest wyższa niż 100 tys. zł. Szczegółowej kwoty nie ujawniono. Pieniądze zostaną przeznaczone w pierwszej kolejności na rozwój technologii, wsparcie marketingowe i rekrutacje.

Zadane.pl to nowy serwis edukacyjny pozwalający na szybkie i skuteczne rozwiązywanie zadań domowych, budujący społeczność uczniów, studentów i innych użytkowników. Korzystanie z systemu Zadane.pl jest całkowicie bezpłatne. Jednostką rozliczeniową w systemie są punkty, które użytkownicy otrzymują za rozwiązane zadania innych uczniów. Dzięki zgromadzonym punktom użytkownicy mogą publikować swoje zadania.

- "Większość użytkowników to uczniowie gimnazjów i liceów, maturzyści oraz studenci. Jest też znaczna grupa absolwentów, rodziców i nauczycieli, którzy po prostu lubią rozwiązywać zadania i traktują korzystanie z Zadane.pl jako formę ciekawej, intelektualnej rozrywki" - mówi Łukasz Haluch, współtwórca Zadane.pl.

Zadane.pl pozyskało inwestora

Według listopadowych wyników badania Megapanel PBI/Gemius, miesięcznie serwis ma ponad 850 tysięcy realnych użytkowników (RU), a liczba odsłon (PV) przekroczyła 22 miliony. Serwis zajmuje 17. miejsce w kategorii "edukacja" tegoż badania.

Marcin Pytel jest wiceprezesem zarządu TransmisjeOnline.pl. Jest także jednym z twórców sukcesu GoldenLine, jako członek zarządu i Dyrektor Sprzedaży przez dwa lata był współodpowiedzialny za strategię tego serwisu społecznościowego dla profesjonalistów. "Zadane.pl już jest projektem rentownym dzięki powiązaniom kapitałowym z firmą GoldenLine. Co ważne z biznesowego punktu widzenia, sprzedażą powierzchni reklamowej serwisu Zadane.pl zajmie się właśnie dział sprzedaży GoldenLine" - tłumaczy Marcin Pytel, przekonany o dalszym dynamicznym rozwoju nowego serwisu.