Zadane.pl pozyskało inwestora

Marcin Pytel, wiceprezes zarządu TransmisjeOnline.pl i współwłaściciel GoldenLine, zainwestował w serwis Zadane.pl.

Zadane.pl pozyskało inwestora
Jak dowiedział się nieoficjalnie InternetStandard, kwota, jaką Marcin Pytel zainwestował w Zadane.pl jest wyższa niż 100 tys. zł. Szczegółowej kwoty nie ujawniono. Pieniądze zostaną przeznaczone w pierwszej kolejności na rozwój technologii, wsparcie marketingowe i rekrutacje.

Zadane.pl to nowy serwis edukacyjny pozwalający na szybkie i skuteczne rozwiązywanie zadań domowych, budujący społeczność uczniów, studentów i innych użytkowników. Korzystanie z systemu Zadane.pl jest całkowicie bezpłatne. Jednostką rozliczeniową w systemie są punkty, które użytkownicy otrzymują za rozwiązane zadania innych uczniów. Dzięki zgromadzonym punktom użytkownicy mogą publikować swoje zadania.

- "Większość użytkowników to uczniowie gimnazjów i liceów, maturzyści oraz studenci. Jest też znaczna grupa absolwentów, rodziców i nauczycieli, którzy po prostu lubią rozwiązywać zadania i traktują korzystanie z Zadane.pl jako formę ciekawej, intelektualnej rozrywki" - mówi Łukasz Haluch, współtwórca Zadane.pl.

Zadane.pl pozyskało inwestora

Według listopadowych wyników badania Megapanel PBI/Gemius, miesięcznie serwis ma ponad 850 tysięcy realnych użytkowników (RU), a liczba odsłon (PV) przekroczyła 22 miliony. Serwis zajmuje 17. miejsce w kategorii "edukacja" tegoż badania.

Marcin Pytel jest wiceprezesem zarządu TransmisjeOnline.pl. Jest także jednym z twórców sukcesu GoldenLine, jako członek zarządu i Dyrektor Sprzedaży przez dwa lata był współodpowiedzialny za strategię tego serwisu społecznościowego dla profesjonalistów. "Zadane.pl już jest projektem rentownym dzięki powiązaniom kapitałowym z firmą GoldenLine. Co ważne z biznesowego punktu widzenia, sprzedażą powierzchni reklamowej serwisu Zadane.pl zajmie się właśnie dział sprzedaży GoldenLine" - tłumaczy Marcin Pytel, przekonany o dalszym dynamicznym rozwoju nowego serwisu.