Z ilu serwisów społecznościowych korzystasz?

Ponad połowa osób, które wzięły udział w naszej sondzie korzysta z jednego lub dwóch serwisów społecznościowych.

Praktycznie każdy Polak należy już do jakiejś społeczności internetowej. Z badania Megapanel PBI/Gemius wynika, że z serwisów społecznościowych korzysta prawie 97 proc. polskich internautów.

Idąc tym tropem, pytamy w sondzie "Z ilu serwisów społecznościowych korzystasz?", autorytatywnie nie dając możliwości odpowiedzi "nie korzystam". Sonda jeszcze trwa, ale pierwsze wyniki są interesujące. 55 proc. głosujących korzysta z jednej lub dwóch społecznościówek. To było do przewidzenia. Ale to, że więcej osób korzysta z "więcej niż 5" serwisów niż od 3 do 5 serwisów już oczywiste nie jest.

Z ilu serwisów społecznościowych korzystasz?

Oczywiście badanie nie jest reprezentatywne. Głosują w nim tylko czytelnicy serwisów z grupy IDG Poland, Wirtualnej Polski i Interii. Ale być może jest to jakiś trend? Może na wspomnianych serwisach trzecią siłę wśród czytelników stanowią tzw. hard userzy, którzy korzystają z większej liczby serwisów społecznościowych?

W ankiecie jak na razie udział wzięło 1054 osoby.

Konferencja Internet 2k10 odbędzie się w dniach 24-25 maja 2010 r. w Businessman Institute (Warszawa)

W programie przewidziano m.in. wręczenie nagród Człowieka Roku i Firmy Roku Internet Standard oraz premierę Raportu Internet2k10, a w nim ranking polskich firm internetowych.

Program konferencji:http://www.internetstandard.pl/konferencje/internet2k10/idgr/program.html

Więcej o konferencji:

http://www.internetstandard.pl/konferencje/internet2k10/

Więcej o raporcie:

http://www.internetstandard.pl/konferencje/internet2k10/raport2K10.html