Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Z e-bankiem za pan brat

Klienci banków na Dalekim Wschodzie szybko przyzwyczają się do przeprowadzania operacji bankowych za pośrednictwem Internetu. Dzięki temu w tamtym rejonie dynamicznie wzrasta ilość usług związanych z elektroniczną bankowością – wynika z ostatniego raportu IDC.

Usługi bankowe przez Internet są dla klientów z Dalekiego Wschodu wygodnym przedłużeniem funkcjonalności tradycyjnego banku. Tym samym operacji e-bankowych nie traktują jako zupełnie nowej formy kontaktu z bankiem, a co za tym idzie mają zaufanie do korzystania z internetowych transakcji.

Z badania IDC wynika, że 76% internautów w Singapurze, a 64% w Hong Kongu skorzystało z usług internetowych banków w przeciągu ostatnich trzech miesięcy. Analitycy są zdania, że liczby te będą dalej wzrastać.

Ci, którzy są klientami banków online, to zazwyczaj bogatsi i bardziej wykształceni obywatele – wynika z badania.

Większość klientów wykonuje online ciąg dokładnie tych samych operacji finansowych co pod czas wizyty w banku.