Z Gadu Gadu do Sejmu

Łukasz Foltyn, twórca komunikatora Gadu Gadu, będzie kandydował do Sejmu z pierwszego miejsca na warszawskiej liście kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Nie zostanie on jednak członkiem partii PSL. Szef Stronnictwa, Waldemar Pawlak - od lat związany z informatyką - podczas konferencji prasowej przedstawiał Łukasza Foltyna, jako "polskiego Billa Gatesa". Główny cel, jaki stawia sobie kandydat z "jedynki" PSL, to upowszechnienie nowoczesnych technologii w naszym kraju.

Jednocześnie, w odpowiedzi na wiadomość o starcie Łukasza Foltyna w wyborach parlamentarnych, Gadu Gadu SA wydało następujące oświadczenie:

"W związku z rozpoczętą działalnością polityczną pana Łukasza Foltyna, byłego pracownika spółki, Zarząd Gadu-Gadu S.A. chce stanowczo podkreślić, że Gadu-Gadu S.A. jest spółką publiczną, które realizuje swoje cele biznesowe i jest w pełni apolityczna. Informacja ta staje się jeszcze bardziej istotna z uwagi na ogłoszony dzisiaj start p. Łukasza Foltyna w wyborach parlamentarnych.

Zarząd spółki Gadu-Gadu S.A. informuje, że Łukasz Foltyn w dniu 16 maja 2007 zrezygnował z funkcji Członka Rady Nadzorczej Gadu-Gadu S.A. i od tej pory nie pełni żadnej funkcji w spółce Gadu-Gadu. Informacja taka została przekazana na rynek w formie raportu bieżącego w dniu 8 maja 2007 roku. Łukasz Foltyn zrezygnował z pracy w spółce ze względu na rozpoczęcie działalności politycznej.

Wszelka aktywność pana Łukasza Foltyna po dacie 16 maja 2007 nie ma żadnego związku z bieżącą działalnością spółki Gadu-Gadu, nie jest on też zaangażowany w kierowanie spółką. Łukasz Foltyn, podobnie jak wielu innych inwestorów, pozostaje akcjonariuszem spółki, lecz jego udział w kapitale spółki systematycznie spada. Spółka zarządzana jest przez dwuosobowy zarząd w składzie Piotr Pokrzywa i Krzysztof Szalwa, którzy pełnią funkcje w zarządzie spółki nieprzerwanie od 2000 roku."