Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Z Gadu Gadu do Sejmu

Łukasz Foltyn, twórca komunikatora Gadu Gadu, będzie kandydował do Sejmu z pierwszego miejsca na warszawskiej liście kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Nie zostanie on jednak członkiem partii PSL. Szef Stronnictwa, Waldemar Pawlak - od lat związany z informatyką - podczas konferencji prasowej przedstawiał Łukasza Foltyna, jako "polskiego Billa Gatesa". Główny cel, jaki stawia sobie kandydat z "jedynki" PSL, to upowszechnienie nowoczesnych technologii w naszym kraju.

Jednocześnie, w odpowiedzi na wiadomość o starcie Łukasza Foltyna w wyborach parlamentarnych, Gadu Gadu SA wydało następujące oświadczenie:

"W związku z rozpoczętą działalnością polityczną pana Łukasza Foltyna, byłego pracownika spółki, Zarząd Gadu-Gadu S.A. chce stanowczo podkreślić, że Gadu-Gadu S.A. jest spółką publiczną, które realizuje swoje cele biznesowe i jest w pełni apolityczna. Informacja ta staje się jeszcze bardziej istotna z uwagi na ogłoszony dzisiaj start p. Łukasza Foltyna w wyborach parlamentarnych.

Zarząd spółki Gadu-Gadu S.A. informuje, że Łukasz Foltyn w dniu 16 maja 2007 zrezygnował z funkcji Członka Rady Nadzorczej Gadu-Gadu S.A. i od tej pory nie pełni żadnej funkcji w spółce Gadu-Gadu. Informacja taka została przekazana na rynek w formie raportu bieżącego w dniu 8 maja 2007 roku. Łukasz Foltyn zrezygnował z pracy w spółce ze względu na rozpoczęcie działalności politycznej.

Wszelka aktywność pana Łukasza Foltyna po dacie 16 maja 2007 nie ma żadnego związku z bieżącą działalnością spółki Gadu-Gadu, nie jest on też zaangażowany w kierowanie spółką. Łukasz Foltyn, podobnie jak wielu innych inwestorów, pozostaje akcjonariuszem spółki, lecz jego udział w kapitale spółki systematycznie spada. Spółka zarządzana jest przez dwuosobowy zarząd w składzie Piotr Pokrzywa i Krzysztof Szalwa, którzy pełnią funkcje w zarządzie spółki nieprzerwanie od 2000 roku."