YouTubeNextUp także dla Polaków

Google organizuje konkurs dla twórców zamieszczających swoje dzieła na YouTube. Polacy również mogą brać w nim udział.

Aby wystartować trzeba mieć ukończone 18 lat i brać udział w programie partnerskim YouTube. Swoje dzieła trzeba zamieszczać co najmniej od pół roku a kanał musi mieć od 5 do 100 tysięcy widzów. Tak więc konkurs jest dla dla twórców, którzy już odnieśli pewien sukces dzięki publikowaniu swoich prac.

Do 23 września można przesłać zgłoszenia do konkursu, które muszą zawierać pilotażowe wideo oraz 400 słów opisujących pomysł na unikalny program na YouTube.

W konkursie mogą brać udział uczestnicy z Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Polski, Rosji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Spośród nadesłanych projektów Google wybierze 25, którzy pojadą do nowego studia nagraniowego w Londynie i otrzyma w nagrodę sprzęt wart 4 tys. euro oraz 3 tys. euro w gotówce.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone ósmego listopada. Do tego czasu można się zgłaszać za pośrednictwem YouTubeNextUp.

Michał Stępień, wydawca kotlet.tv opisuje wrażenia ze swojej wizyty w londyńskim studiu YouTube

Bywałem w polskich telewizjach i kompleks Google prezentuje się na tym tle okazale. Myślę, że za stworzeniem tak profesjonalnej przestrzeni dla partnerów stoi głębsza myśl firmy. Google już od dłuższego czasu inwestuje w promowanie swoich najlepszych partnerów, którzy często oferują naprawdę ciekawą, unikatową treść.