Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

YouTube wyznaczyło datę zakończenia wsparcia IE6

13 marca nastąpi oficjalny koniec wsparcia Internet Explorera 6 w YouTube. Użytkownik łączący się z serwisem za pośrednictwem tej przeglądarki będzie mógł oglądać publikowane w YouTube materiały ale musi liczyć się z tym, że nowe funkcje serwisu mogą nie działać jak należy (a w skrajnych przypadkach - w ogóle).

Internet Explorer 6 nie jest jednak jedyną starszą przeglądarką, z której używania powinni zrezygnować fani internetowego wideo. YouTube ostrzega, że w tym samym dniu zakończy wsparcie programów Safari 2.x, Firefox 2.x i - uwaga - Chrome 3.x.

O planach zakończenia obsługi starszych przeglądarek w YouTube właściciel serwisu - koncern Google - wspominał już w ubiegłym roku, jednak do tej pory żadna konkretna data nie była znana.

"Sieć szybko ewoluuje, a my razem z nią. Najnowszy komunikat w YouTube [ostrzeżenie o zakończeniu wsparcia starych przeglądarek - red.] to część kampanii zachęcającej użytkowników do aktualizowania przeglądarek, co ma poprawić ich ogólne wrażenia z użytkowania strony. (...)" - czytamy na stronie pomocy technicznej Google.

Dzięki użyciu najnowszych wersji swoich ulubionych przeglądarek użytkownicy uzyskają pewność, że sieciowe wideo będą oglądać w taki sposób, jakiego oczekują programiści YouTube rozwijający funkcjonalność tego serwisu.

Wsparcie IE 6 w usługach Google Docs i Google Sites ma zakończyć się jeszcze wcześniej niż w wypadku YouTube, bo już 1 marca br. W kolejce czeka też Gmail - koniec wsparcia IE6 w usłudze pocztowej Google ma nastąpić w najbliższych miesiącach.

IE6 liczy już sobie prawie dziewięć lat, a mimo to wciąż zachowuje spory udział w rynku przeglądarek (wg danych globalnych, zebranych przez NetApplications, udział ten wynosi 20 %; w Polsce dane przedstawione przez Ranking.pl sugerują, że udział IE 6 jest znacznie niższy - 6,9 %).