YouTube wyznaczyło datę zakończenia wsparcia IE6

13 marca nastąpi oficjalny koniec wsparcia Internet Explorera 6 w YouTube. Użytkownik łączący się z serwisem za pośrednictwem tej przeglądarki będzie mógł oglądać publikowane w YouTube materiały ale musi liczyć się z tym, że nowe funkcje serwisu mogą nie działać jak należy (a w skrajnych przypadkach - w ogóle).

Internet Explorer 6 nie jest jednak jedyną starszą przeglądarką, z której używania powinni zrezygnować fani internetowego wideo. YouTube ostrzega, że w tym samym dniu zakończy wsparcie programów Safari 2.x, Firefox 2.x i - uwaga - Chrome 3.x.

O planach zakończenia obsługi starszych przeglądarek w YouTube właściciel serwisu - koncern Google - wspominał już w ubiegłym roku, jednak do tej pory żadna konkretna data nie była znana.

"Sieć szybko ewoluuje, a my razem z nią. Najnowszy komunikat w YouTube [ostrzeżenie o zakończeniu wsparcia starych przeglądarek - red.] to część kampanii zachęcającej użytkowników do aktualizowania przeglądarek, co ma poprawić ich ogólne wrażenia z użytkowania strony. (...)" - czytamy na stronie pomocy technicznej Google.

Dzięki użyciu najnowszych wersji swoich ulubionych przeglądarek użytkownicy uzyskają pewność, że sieciowe wideo będą oglądać w taki sposób, jakiego oczekują programiści YouTube rozwijający funkcjonalność tego serwisu.

Wsparcie IE 6 w usługach Google Docs i Google Sites ma zakończyć się jeszcze wcześniej niż w wypadku YouTube, bo już 1 marca br. W kolejce czeka też Gmail - koniec wsparcia IE6 w usłudze pocztowej Google ma nastąpić w najbliższych miesiącach.

IE6 liczy już sobie prawie dziewięć lat, a mimo to wciąż zachowuje spory udział w rynku przeglądarek (wg danych globalnych, zebranych przez NetApplications, udział ten wynosi 20 %; w Polsce dane przedstawione przez Ranking.pl sugerują, że udział IE 6 jest znacznie niższy - 6,9 %).