YouTube - wyszukiwarka popularniejsza niż Yahoo!

Zgodnie z badaniami firmy comScore, w sierpniu 2008 roku mechanizmy wyszukiwawcze YouTube zmagały się z większą liczbą zapytań niż Yahoo! Na pierwszym miejscu króluje ciągle Google.

YouTube - wyszukiwarka popularniejsza niż Yahoo!

PC World 2/2009 to bez wątpienia najlepsze i najpełniejsze na rynku omówienie sposobów na ściąganie filmów i MP3 z YouTube i Wrzuty.

Według rankingu comScore, Google wraz z YouTube ma 63% rynku wyszukiwarek i obsłużyło w samym tylko sierpniu 10,2 miliarda zapytań. Na drugim miejscu znalazło się Yahoo! z 2,4 mld wywołań (19,6%). Trzeci jest Microsoft, który obsłużył miliard zapytań (8,3% rynku). Na czwartym miejscu znalazł się Ask.com, na piątym - AOL, obie firmy z udziałami poniżej 5%.

Raport comScore objął tylko Stany Zjednoczone. W Polsce rynek jest dużo bardziej jednorodny. Zgodnie z najnowszymi badaniami firmy Gemius Google obsługuje aż 92,2% wszystkich zapytań polskich internautów.

Na drugim miejscu jest Onet z udziałem wynoszącym 2,2%, na trzecim WP.pl (1,3%), na czwartym Interia (1,1%). Wyszukiwarka Microsoftu znalazła się na 5. pozycji z udziałem wynoszącym zaledwie 1%.