Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

YouTube pomogło w ujęciu mordercy

Dzięki materiałowi wideo, umieszczonemu w serwisie YouTube kanadyjska policja odnalazła mężczyznę poszukiwanego za morderstwo.

Widoczny na filmie mężczyzna to 24-letni George Gallow, który, po tym jak klip trafił do Sieci, sam oddał się w ręce policji. Gallow oskarżony został morderstwo i próbę morderstwa. Policja uważa, że w parku zaatakował on nożem 22-letniego Ryana Milnera i jego kolegę. Milner zmarł wkrótce po ataku.

Policjanci z miasta Hamilton umieścili na YouTube 72-sekundowy film z kamery przemysłowej. Na filmie widać było podejrzanego, który wchodzi do nocnego klubu na koncert gwiazdy hip-hopu Seana Prince'a. Umieszczenie w sieci filmu przyciągnęło uwagę mediów oraz internautów. Film został obejrzany ponad 30 000 razy. "Po raz pierwszy w historii policja z Hamilton wykorzystała podczas śledztwa film umieszczony w Sieci i, o ile mi wiadomo, to w ogóle pierwszy w historii przypadek wykorzystania Internetu jako narzędzia do prowadzenia śledztwa" - powiedział sierżant Jorge Lasso.