YouTube pokaże pełnometrażowe filmy od MGM?

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo niektóre pełnometrażowe produkcje firmy Metro Goldwyn Mayer będą dostępne na serwisie YouTube. O sprawie donosi agencja Reutera.

YouTube pokaże pełnometrażowe filmy od MGM?

PC World 2/2009 to bez wątpienia najlepsze i najpełniejsze na rynku omówienie sposobów na ściąganie filmów i MP3 z YouTube i Wrzuty.

Nie jest tajemnicą, że ewentualne porozumienie jakie może zostać zawarte, byłoby niesłychanie korzystne dla obydwu spółek. YouTube nadal jest bowiem postrzegany jako serwis na którym znajdują się, przede wszystkim, filmy domowej produkcji. Właściciele witryny chcą to zmienić, aby nie stracić dystansu do konkurentów (takich jak chociażby NBC-Fox). Z kolei MGM pragnie nadrobić zaległości w oferowaniu swoich produkcji w systemie online.

Jak podaje agencja Reutera, plany podpisania porozumienia pomiędzy MGM i YouTube zostaną oficjalnie zapowiedziane jeszcze dziś.

Wszystko wskazuje na to, że znane studio filmowe udostępni serial "American Gladiators" (w wersji bezpłatnej) oraz filmy pełnometrażowe takie jak "Kuloodporny" czy "Siedmiu wspaniałych" (z reklamami pokazującymi się u dołu ekranu).

Przypomnijmy, że nie są to pierwsze produkcje tego typu jakie będzie można oglądać na YouTube. Strona posiada już w swoich zasobach, między innymi, seriale "Star Trek" oraz "Beverly Hills 90210".