YouTube najpopularniejszym serwisem wideo

YouTube to najczęściej odwiedzany w USA serwis z klipami wideo. Wyprzedza takich gigantów jak Google, Yahoo, AOL czy Microsoft. Tak wynika z najnowszych badań firmy Hitwise.

YouTube najpopularniejszym serwisem wideo

PC World 2/2009 to bez wątpienia najlepsze i najpełniejsze na rynku omówienie sposobów na ściąganie filmów i MP3 z YouTube i Wrzuty.

Ponad 43% odwiedzających witryny wideo trafia na YouTube, na drugim miejscu (24,2%) uplasowała się sekcja wideo systemu MySpace.

Wyszukiwarki wideo Yahoo (9,6%), MSN (9,2%), Google (6,5%) i AOL (4,3%) zajęły kolejne miejsca. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze serwisy iFilm, Grouper Networks, Dailymotion oraz vSocial.com.

Pod względem ilości odsłon największy udział w rynku ma YouTube (54,15%), na drugim miejscu znajduje się Yahoo Video Search (19,23%), kolejne są MySpace Videos (15,13%) oraz Google Video Search (5,31%).

Intresujący jest fakt, że aż siedem z dziesięciu serwisów, opiera się na zawartości tworzonej przez użytkownika.

Hitwise podaje, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy ruch na stronach dziesięciu najpopularniejszych witryn wideo zwiększył się o 164%.

Badanie "Market share of video search sites" obejmuje rynek amerykański. Analizowano witryny umożliwiające wyszukiwanie klipów wideo.

Więcej: Hitwise