YouTube ma pomysł na zyski

Serwis YouTube, któremu zarzucano, że nie ma pomysłów na to jak na siebie zarabiać przedstawił nową koncepcję reklamową.W serwisie pojawią się telewizyjne kanały reklamowe, pierwszy z nich powstał we współpracy z wytwórnią Warner Bros. Twórcy YouTube chcą również aby użytkownicy komentowali i oceniali filmy zamieszczane przez reklamodawców i traktowali je jako jeden z ważnych elementów serwisu.

Do tej pory YouTube oferował reklamę w postaci odnośników sponsorowanych, banerów oraz specjalnych kampanii promocyjnych.

Pierwszym partnerem nowej oferty reklamowej YouTube została wytwórnia Warner Bros, która za pośrednictwem serwisu będzie promować nową płytę Paris Hilton. Powstał w tym celu oddzielny kanał telewizyjny. Zawiera teledyski oraz wywiady, a także reklamy od telewizji Fox.

Reklamowe kanały telewizyjne tzw. Brand Channels mogą być dowolnie modyfikowane przez reklamodawców. Za pomocą zautomatyzowanej konsoli mają oni np. możliwość projektowania wyglądu strony na której znajdują się klipy wideo.

YouTube chce aby filmy zamieszczane przez reklamodawców były komentowane, oceniane i wykorzystywane przez użytkowników serwisu. Model ten został ochrzczony mianem Participatory Video Ads.

- Nasza wizja to zbudowanie platformy reklamowej, która spodoba się zarówno naszej społeczności jak i reklamodawcom. Nasze dzisiejsze oświadczenie to zaledwie jeden z pomysłów na reklamę. Kolejne będziemy przedstawiać w ciągu najbliższego roku - wówi o nowym projekcie Chad Hurley, współzałożyciel YouTube.

Więcej o reklamie na YouTube: Kamień milowy w rozwoju YouTube