YouTube kupił Next New Networks

YouTube kupił firmę Next New Networks, która zrzesza twórców popularnych internetowych programów wideo. Mają oni pomóc partnerom YouTube w tworzeniu materiałów, które odniosą sukces. Serwis wideo nadal skupia się na zapewnieniu technologi, a tworzenie filmów pozostawia swoim partnerom.

YouTube zapewnia platformę technologiczną, ludzie mają dostarczać materiały filmowe

Polecamy:

Zobacz też:

Zespół Next New Networks od 2007 roku tworzy internetowe programy wideo, które obejrzane zostały już 2 mld razy i mają 6 mln subskrybentów. Do jego sieci należą m.in. takie kanały wideo i programy jak Hot for Words, Nalts, Indy Mogule, HungryNation i Barely Poltical, które są dostępne w YouTube i innych serwisach wideo.

Next New Networks ma stać się laboratorium dla eksperymentów i innowacji wewnątrz YouTube. Jego zespół będzie pracował z partnerami serwisu wideo oraz pojawiającymi się talentami, pomagając im w osiągnięciu sukcesu - podaje YouTube na swoim blogu.

Serwis wideo zakłada również nowy zespół YouTube Next, który ma dać impuls do rozwoju jego partnerom. Nowy zespół wyda serię programów i serwisów opartych na wcześniejszych programach partnerskich, takich jak Partner Grants Program. Korzystający z nich filmowcy zarabiają tworząc popularne materiały dla serwisu.

YouTube informuje, że nadal zajmuje się zapewnianiem platformy technologicznej dla filmów, a ich tworzenie pozostawia ludziom, a w tym swoim partnerom. Zakup Next News Networks, ani utworzenie zespołu YouTube Next nie mają tego zmienić. Popularny serwis wideo ma około 15 tys. partnerów, a setki z nich zarabiają powyżej 100 000 dolarów rocznie.

Warunki finansowe przejęcia Next New Networks nie zostały ujawnione.