Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

YouTube kasuje pliki

Popularny Serwis YouTube zdecydował się usunąć niemal 30000 plików wideo. Stało się tak na żądanie japońskiej organizacji zajmującej się ochroną praw autorskich.

YouTube kasuje pliki

PC World 2/2009 to bez wątpienia najlepsze i najpełniejsze na rynku omówienie sposobów na ściąganie filmów i MP3 z YouTube i Wrzuty.

JASRAC (The Japanese Society for Rights of Authors, Composers and Publishers), organizacja zbiorowego zarządzania prawami autorskimi zgłosiła się do właścicieli serwisu YouTube z listą 29549 plików. Według niej, zamieszczenie ich w Internecie narusza prawa autorskie licznych japońskich wydawców i producentów treści. Wśród nich wymienia się największe komercyjne stacje telewizyjne, telewizję publiczną NHK (Nippon Hoso Kyokai) oraz spółkę Yahoo! Japan.

Według firmy NetRatings liczba japońskich użytkowników odwiedzających w ciągu miesiąca YouTube zwiększyła się w samym pierwszym kwartale tego roku z 200 tys. do ponad 2 milionów. Nie dziwi więc zainteresowanie tamtejszych producentów treści. Niewykluczone, że w najbliższym czasie YouTube borykać się będzie z coraz większą liczbą podobnych spraw, nawet mimo niedawno podpisanych umów z dużymi wytwórniami (Universal Music Group, Sony BMG Entertainment i Warner Music Group) oraz planowanym przejęciem przez Google.