YouTube i filmy w jakości 720p

Od jakiegoś czasu YouTube umożliwia swoim użytkownikom oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości. Jednak o ile w przypadku standardowego (małego) okienka taka jakość jest wyraźnie lepsza od normalnej, o tyle tryb pełnoekranowy nadal pozostawia wiele do życzenia. YouTube obiecuje, że już niedługo ulegnie to zmianie.

YouTube i filmy w jakości 720p

PC World 2/2009 to bez wątpienia najlepsze i najpełniejsze na rynku omówienie sposobów na ściąganie filmów i MP3 z YouTube i Wrzuty.

Zanim YouTube oficjalnie wprowadził możliwość oglądania wideo w wysokiej rozdzielczości, funkcjonalność taka była dostępna tylko za pomocą małej sztuczki. Otóż w adresie filmiku o standardowych wymiarach należało dopisać na końcu "&fmt=6" lub "&fmt=18".

Nie inaczej jest w przypadku, gdy chcemy zobaczyć film w rozdzielczości 720p (1280x720, dźwięk stereo). Aby mieć taką możliwość, na końcu adresu filmu należy dopisać "&fmt=22".

Warto zaznaczyć, że sztuczka ta działa tylko i wyłącznie w przypadku filmików, które posiadają opcję przełączenia na "wysoką rozdzielczość".