Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

YouTube: film "Dzień z życia" prawie gotowy

Reżyser Kevin MacDonald ogłosił, że prace nad montażem filmu zostały zakończone. Teraz rozpoczyna się etap postprodukcji. Obraz zostanie zaprezentowany pod koniec stycznia 2011 na festiwalu Sundance, a po jakimś czasie trafi na YouTube, czyli do ludzi, którzy go współtworzyli.

Dzień z życia (Life in a Day) to projekt filmowy, w którym zostały wykorzystane nagrania z jednego dnia, wykonane przez ludzi z całego świata. Filmy takie były wrzucane na YouTube a Kevin MacDonald stworzył z nich 90-minutowy film. Producentem filmu jest Ridley Scott.

Dniem z życia stał się 24 lipca 2010. Użytkownicy YouTube przysłali wielkie ilości materiałów, z których tylko niektóre mogły zostać wybrane. Twórcy filmu otrzymali 5 000 godzin nagrań od 80 000 użytkowników ze 192 krajów. Powstały film trwa 1,5 godziny, a reżyser jest zadowolony z efektu.

Niedługo my też będziemy mogli się przekonać, jak udał się Dzień z życia, który jest efektem współpracy znanych filmowców i społeczności YouTube wspieranym przez Sundance Institute oraz LG.

Na razie na oficjalnym kanale YouTube projektu można obejrzeć surowe materiały, twórczość użytkowników YouTube zainspirowaną pomysłem Dnia z życia, wypowiedzi twórców oraz zapowiedź filmu, którą prezentujemy poniżej.