YouTube: film "Dzień z życia" prawie gotowy

Reżyser Kevin MacDonald ogłosił, że prace nad montażem filmu zostały zakończone. Teraz rozpoczyna się etap postprodukcji. Obraz zostanie zaprezentowany pod koniec stycznia 2011 na festiwalu Sundance, a po jakimś czasie trafi na YouTube, czyli do ludzi, którzy go współtworzyli.

Dzień z życia (Life in a Day) to projekt filmowy, w którym zostały wykorzystane nagrania z jednego dnia, wykonane przez ludzi z całego świata. Filmy takie były wrzucane na YouTube a Kevin MacDonald stworzył z nich 90-minutowy film. Producentem filmu jest Ridley Scott.

Dniem z życia stał się 24 lipca 2010. Użytkownicy YouTube przysłali wielkie ilości materiałów, z których tylko niektóre mogły zostać wybrane. Twórcy filmu otrzymali 5 000 godzin nagrań od 80 000 użytkowników ze 192 krajów. Powstały film trwa 1,5 godziny, a reżyser jest zadowolony z efektu.

Niedługo my też będziemy mogli się przekonać, jak udał się Dzień z życia, który jest efektem współpracy znanych filmowców i społeczności YouTube wspieranym przez Sundance Institute oraz LG.

Na razie na oficjalnym kanale YouTube projektu można obejrzeć surowe materiały, twórczość użytkowników YouTube zainspirowaną pomysłem Dnia z życia, wypowiedzi twórców oraz zapowiedź filmu, którą prezentujemy poniżej.