YouTube Trends - sprawdź, które filmy zyskują popularność

Kevin Alloca przedstawił wczoraj nową usługę YouTube. Strona Trends umożliwia szybki dostęp do popularnych filmów. Istnieje wiele filtrów (m.in. tematyka, kraj, wiek odbiorców...) i gotowych zestawień. To szczególnie ważne, gdy na YouTube pojawia się już 35 godzin filmów na minutę.

Nowy pomysł twórców YouTube to strona trendów, która pokaże filmy zyskujące popularność. Serwis wprowadza też dodatkowe mechanizmy ułatwiające wyszukiwanie.

Na stronie YouTube Trends każdy może sprawdzić, jakie są teraz najgorętsze tematy i co oglądają ludzie na świecie. Ponadto, wśród wielu zestawień są już m.in. podsumowania roku 2010 - 10 najpopularniejszych zwiastunów, Najpopularniejsze filmy o polityce i Najchętniej oglądane w Rosji.

Ciekawa opcja to "Discover Video Trends Near You...", pozwalająca zobaczyć popularne filmy w wybranym regionie świata. Po wejściu na stronę Trends Dashboard można np. wybrać Polskę i sprawdzić co oglądają mężczyźni i kobiety w różnych grupach wiekowych.

Co minutę w YouTube pojawia się 35 godzin filmów. Bez ułatwień, takich jak Trends, odszukanie tych wartościowych mogłoby graniczyć z cudem.

YouTube Trends (youtube-trends.blogspot.com) przyda się też dziennikarzom. Mogą oni dowiedzieć się, co ciekawego wydarzyło się w danym czasie i regionie świata. Usługa z pewnością ułatwi też promocję wschodzących gwiazd internetu.

Prezentacja - YouTube Trends