YouTube: 1 mld wideo dziennie

Jak wynika z danych upublicznionych przez YouTube, na serwisie dziennie odtwarzanych jest ponad 1 miliard klipów wideo. Czy to już sukces?

Umożliwiające wymianę wideo w sieci Youtube.com w sierpniu wyemitowało 20 razy więcej wideo niż najbliższy rywal firmy, Microsoft - wynika z analizy comScore. Dane te niewątpliwie potwierdzają status YouTube jako króla wideo w sieci.

Aby uwydatnić swoją supremację nad konkurentami, YouTube upublicznił także wewnętrzne dane, według których liczba odtworzonych dziennie na serwisie klipów wideo jest nawet większa niż ta przedstawiona przez comScore i przekracza 1 miliard wideo dziennie. Miesięcznie na serwisie odtwarzanych jest 30 miliardów klipów, z czego jedynie 1/3 odtwarzana jest przez użytkowników z USA.

Za tak olbrzymimi liczbami stoją jednak również niemałe wątpliwości. Po pierwsze, YouTube upubliczniło swoje wewnętrzne dane w rocznicę przejęcia tego serwisu przez Google. Jak jednak wiadomo, wyszukiwarkowy gigant przepłacił za serwis z wideo. Po drugie, co także nie jest tajemnicą, YouTube wciąż nie przynosi Google przychodów. Pochłania natomiast bajońskie sumy pieniędzy.