Yann Gontard - nowy szef TP Internet

Jest nowym szefem TP Internet. Od niedawna ma polskie obywatelstwo i - jak podkreśla - doskonale zna język polski.

Jest nowym szefem TP Internet. Od niedawna ma polskie obywatelstwo i - jak podkreśla - doskonale zna język polski.

Urodził się w Nyons, we Francji w 1968 r. Od roku 1993 zawodowo związany z Polską. W roku 1991 ukończył Hautes Etudes Commerciales (HEC), znaną francuską uczelnię ekonomiczną, ze specjalizacją kontrola zarządzania.

Yann Gontard - nowy szef TP Internet
Po studiach rozpoczął karierę na stanowisku unit manager w Procter & Gamble. W Polsce początkowo związany był z Socpresse z Grupy Roberta Hersanta. Pracował jako kontroler zarządzania w Filii PRASA BAŁTYCKA w Gdańsku. Od lutego 1993 r. został wiceprezesem gdańskiej Filii Grupy, odpowiedzialnym za marketing, reklamę, dystrybucję i produkcję. Gdy właścicielem Filii PRASA BAŁTYCKA została Grupa Passauer Verlags, zajął się odkupieniem polskich udziałów w spółce.

We wrześniu 1995 r. został prezesem wydawnictwa. Podległy mu Dziennik Bałtycki w ciągu trzech lat uzyskał 12-proc. wzrost sprzedaży. W styczniu 1998 r. Yann Gontard przeszedł do Filii PRASA POZNAŃSKA, gdzie jako prezes spółki był wydawcą Gazety Poznańskiej oraz Expressu Poznańskiego. Doprowadził m.in. do połączenia obu tytułów i budowy dwóch drukarni: gazetowej i druków kolorowych.

Na początku kwietnia br., decyzją WZA TP Internet, zastąpił na stanowisku prezesa Sławomira Kulągowskiego. Zadaniem Yanna Gontarda będzie, jak zapowiedział w pierwszym oświadczeniu

"wypracowanie sukcesów rynkowych na wielu płaszczyznach".

Yann Gontard interesuje się fotografią. Jest też zapalonym sportowcem. W roku 1993 w barwach Ogniwa Sopot zdobył mistrzostwo Polski. Kilkakrotnie brał udział w rajdach Wielkopolski. Jest autorem powieści i zbioru nowel.