Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Yahoo zyskało na kłopotach Skype'a

Firma Yahoo poinformowała, że w czasie gdy kłopoty techniczne unieruchomiły Skype'a, znacząco wzrosło zainteresowanie usługami VoIP oferowanymi przez portal. Przedstawiciele Yahoo nie poinformowali o ile zwiększyła się w tym czasie liczba użytkowników Yahoo Messengera, który posiada opcję łączności telefonicznej, ale Monica Ma, rzecznik prasowa Yahoo stwierdziła, że był to "znaczący" wzrost.

"Podczas dwóch dni, 16 i 17 sierpnia Yahoo Messenger zanotował znaczący wzrost liczby osób korzystających z usługi Phone Out" - powiedziała Ma. Phone Out pozwala użytkownikom Messengera na wykonywanie tanich połączeń z peceta na telefony stacjonarne i komórkowe znajdujące się w ponad 180 krajach.

Skype początkowo obwiniał Microsoft za swoje kłopoty twierdząc, że do awarii sieci przyczyniła się publikacja poprawek Microsoftu i związana z tym olbrzymia liczba restartów komputerów. Obecnie firma zmieniła zdanie: "Nikogo poza sobą nie obwiniamy" - napisał w swoim blogu rzecznik prasowy Skype'a, Villu Arak.

Skype zaoferował użytkownikom usług Skype Pro, Skype Unlimited, SkypeIn i Skype Voicemail tydzień bezpłatnych rozmów. Yahoo to druga - po operatorze Voip Jajah - firma, która poinformowała o zyskaniu klientów w czasie, gdy Skype miał problemy.