Yahoo! z zyskiem za I kwartał

Amerykański gigant rynku internetowego Yahoo! opublikował swoje wyniki za pierwszy kwartał br: spółka osiągnęła zysk w wysokości 101 mln USD. To znaczący skok w porównaniu z wynikiem zeszłorocznym (wtedy Yahoo! mogło się pochwalić 46,7 mln USD zysku) - podał Washington Post.

Przychody firmy wyniosły 758 mln USD za pierwsze trzy miesiące br. wobec 238 mln USD w analogicznym okresie ubiegłego roku. Coraz lepsze wyniki Yahoo! to zasługa m.in. przejęcia firmy Overture Services - dochodowego dostawcy rozwiązań umożliwiających umieszczenie płatnych odnośników w wynikach wyszukiwania. Jak podają przedstawiciele Yahoo!, zwiększenie zysku spółki w pierwszym kwartale związane jest również z polepszeniem rynku e-reklamy oraz przychodami z tytułu świadczenia usług typu Premium.

Przychody Yahoo! z reklamy internetowej wyniosły 635 mln USD, z opłat dostępu do usług - 88 mln USD. Terry S. Semel, CEO spółki powiedział dla Washington Post, że w minionym kwartale liczba aktywnych użytkowników Yahoo! wzrosła o 26% w porównaniu z rokiem ubiegłym, obejmując liczbę 141 mln.