Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Yahoo! z mniejszymi przychodami, IBM pnie się w górę

Firmy przedstawiają swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2011 roku. W tym okresie przychody i zyski Yahoo! spadły, ale i tak był wyższe niż zakładali analitycy. IBM natomiast radzi sobie bardzo dobrze i poprawia swoje rezultaty uzyskane w pierwszym kwartale ubiegłego roku.

Przychody Yahoo! w pierwszym kwartale wyniosły 1,06 mld dolarów, czyli o 6 proc. mniej niż rok temu. Zyski firmy spadły o 28 proc. i wyniosły 223 mln dolarów. Rok wcześniej firma zarobiła 310 mln. Zysk operacyjny wzrósł natomiast o 1 proc. i osiągnął wartość 190 mln dolarów.

Przychody z reklam graficznych wyniosły 471 mln, czyli o 10 proc. więcej niż rok temu. Przychody z wyszukiwarki zmalały o 19 proc. do 357 mln. Yahoo! mówi, że to efekt umowy z Microsoftem, którego system reklam w wyszukiwarce adCenter skutkuje mniejszymi przychodami. Zyski na akcję Yahoo! spadły z 0,22 dol. do 0,17 dol., ale może mieć to związek z zeszłoroczną sprzedażą firmy Zimbra, która dała duży zastrzyk gotówki w roku 2010.

Przychody IBM poszły o 8 proc. w górę i wyniosły 24,6 mld dolarów. W pierwszym kwartale roku 2011 zysk netto również wzrósł. Osiągnął wartość 2,9 mld dolarów, czyli o 10 proc. więcej niż w roku ubiegłym. W zakończonym okresie zysk operacyjny wyniósł 3,0 mld.

IBM miał największe przychody z usług technologicznych (9,9 mld) i biznesowych (4,7 mld). Szczególnie wysoki wzrost zanotowały jednak przychody ze sprzedaży sprzętu. Osiągnęły 4 mld dolarów przy wzroście o 18,7 proc. w stosunku do roku ubiegłego. Sprzedane oprogramowanie przyniosło 5,4 mld dolarów. Zyski na akcję wyniosły 2,31 dolarów, co jest wynikiem o 17 proc. lepszym niż w pierwszym kwartale 2010 roku.