Yahoo! z Adobe Systems w jednej usłudze

W obliczu rozgorzałej niedawno wojny pomiędzy producentami wyszukiwarek internetowych, firmy Yahoo! oraz Adobe Systems zdecydowały się połączyć siły. Owocem współpracy mają być kolejne wersje programu Acrobat Reader, wyposażone w mechanizmy wyszukiwania Yahoo.

Współpraca Yahoo! i Adobe Systems jest niewątpliwie reakcją na toczącą się wojnę pomiędzy producentami wyszukiwarek. W ramach podpisanej właśnie umowy partnerskiej, kolejne wersje Acrobat Readera - popularnego czytnika plików PDF - mają być wzbogacone o mechanizmy wyszukiwania Yahoo.

Porozumienie zakłada także, że na rynek wprowadzona zostanie kolejna wersja paska narzędziowego Yahoo!, który zawierać ma odnośnik do witryny internetowej Adobe, umożliwiającej użytkownikom łatwe konwertowanie dokumentów na format PDF. Toolbar Yahoo! posiadać ma ponadto własną opcję szybkiego konwertowania materiałów dostępnych w Sieci na pliki PDF.

O partnerstwie Yahoo! i Adobe Systems dyskutowano już od kilku miesięcy. Przedstawiciele obu firm podkreślają, iż współpraca ta będzie miała bardzo szeroki charakter. Nie ujawniono szczegółów finansowych podpisanych umów.