Yahoo wyprzedaje domeny?

Trudne czasy nastały dla Yahoo. Wczoraj poinformowaliśmy, że największy portal na świecie (150 mln użytkowników w kwietniu wg comScore)szykuje kolejne zwolnienia. Dziś natomiast serwis TechCrunch podał, że Yahoo najwyraźniej zaczyna zbierać pieniądze sprzedając swoje najlepsze domeny. Pierwsza pod młotek poszła Contests.com. Co zaskakujące domenę sprzedano za 380 tys USD., co w porównaniu ze sprzedaną ostatnio za 3 mln USD Candy.com, wydaje się ceną niezbyt wygórowaną.

W jaki inny sposób Yahoo próbuje ratować swój budżet? W tym roku portal zamkną już Yahoo Gallery, Yahoo Mash, GeoCities. Wyznaczono też ostateczną datę zamknięcia Yahoo 360 (nastąpić to ma za 25 dni). Co bardzo interesujące, Carol Bratz, nowa pani prezes Yahoo twierdzi, że jej firma radzi sobie świetnie bez Microsoftu.

Ważnym kierunkiem dla rozwoju Yahoo ma stać się internet mobilny. Póki co jednak firma ma skupić się raczej na przyciągnięciu publiczności do swojej oferty mobilnej, niż zarabianiu na niej. - "Monetyzacja jest ostatnią rzeczą o której teraz myślę. Chcę użytkowników. Kiedy masz użytkowników, masz też pieniądze" - stwierdziła ostatnio Carol Bartz. Wydaje mi się, że cel ten może jednak oddalać się z każdym sprzedanym serwisem, który mógłby przyciągać nowych użytkowników. Pytanie więc, kiedy Yahoo powie: stop?