Yahoo! wejdzie do Polski

Z informacji dziennika Rzeczpospolita wynika, że wkrótce na polskim rynku internetowym pojawią się produkty i usługi Yahoo! Analitycy przewidują, że koncern zadebiutuje w polskim Internecie z serwisem Flickr.

"Produkty i usługi Yahoo! wkrótce pojawią się na polskim rynku" - powiedziała "Rzeczpospolitej" Zhengxi Danard, szef marketingu Yahoo! na Europę Wschodnią. "Polski rynek internetowy rośnie bardzo szybko, przyglądamy mu się uważnie" - dodała Danard.

Na razie nie wiadomo jakie usługi zaoferuje polskim internautom amerykański gigant, który w swoim portfolio ma m.in. pocztę elektroniczną, mapy, wyszukiwarki, komunikator, a także serwisy społecznościowe, jak np. Flickr, służący do publikacji w sieci własnych zdjęć.

Analitycy przewidują, że koncern zadebiutuje w polskim Internecie z serwisem Flickr. "Flickr nie ma u nas odpowiednika. Podobne serwisy, np. Fotka.pl, to bardziej portale towarzyskie niż narzędzia do udostępniania zdjęć" - uważa Magda Borowik, analityk firmy IDC Polska. Natomiast według informacji "Rzeczpospolitej" Yahoo! może otworzyć w Polsce portal, który będzie konkurować z bijącym rekordy popularności serwisem Nasza-Klasa.pl.