Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Yahoo! w Polsce - z dużej chmury...

Polskojęzyczna strona Yahoo! jest już dostępna w Sieci. Na razie jest tu skrzynka pocztowa bez limitu, materiały z kilku znanych polskich tytułów prasowych i Messenger po angielsku. Nie na to czekał polski użytkownik.

Yahoo! w Polsce - z dużej chmury...
Start polskiej wersji Yahoo! od dawna był traktowany jak gorąca wiadomość. Kiedy już do niego doszło, wśród komentarzy przewijają się słowa: porażka i rozczarowanie oraz pytanie: po co?

Yahoo.pl to drugie podejście firmy do Polski. W lipcu 2005 r. spółka uruchomiła polskojęzyczna wersję poczty e-mail. Nowe Yahoo! Polska jest połączeniem tej usługi z niewielkim portalem.

Polska strona Yahoo! przekierowuje do treści znanych polskich serwisów Radio ZET, Newsweek, Forbes i Bankier.pl. Przypomina trochę nieudane wejście AOL na polski rynek - brak tutaj własnej redakcji i unikalnych wiadomości, więc całość wyglądasz raczej jak Google News niż WP.PL.

Zdają sobie z tego sprawę twórcy, tacy jak Bartłomiej Swojak - country content manager Yahoo Polska. W rozmowie z Interaktywnie.com mówił m.in., że głównym celem firmy jest przybliżenie użytkownikom w Polsce produktów Yahoo. Przede wszystkim będzie to strona główna Yahoo, która jest pierwszym krokiem.

Yahoo! pojawia się w Polsce po 16 latach od premiery strony w Stanach Zjednoczonych. Jesteśmy 45 krajem, który posiada swoją własną stronę główną. Niestety, Yahoo.pl jest tylko jedną z okrojonych stron firmy, które w ostatnim czasie uruchomiono też w Norwegii, Danii, Turcji, Rosji i Grecji.

W kontaktach z dostawcami reklam pomoże spółce agencja ARBOinteractive, o której w wywiadzie dla InternetStandard.pl ciepło wypowiadał się przedstawiciel Yahoo - Marvin Liao. ARBO zajmuje się również sprzedażą poiwerzchni reklamowej w serwisie Facebook.

Yahoo! Polska nie skorzystała z przykładów eBaya i portalu AOL. Polska wersja daje użytkowników adres w domenie @yahoo.pl i niewiele więcej, a to za mało by zwojować polski rynek.

Może inwestycja byłaby większa, gdyby nie sytuacja finansowa Yahoo. W grudniu 2010 r. spółka podjęła decyzję o zwolnieniu kolejnych 600 pracowników. Od kilku miesięcy nieoficjalnie mówi się o możliwym przejęciu Yahoo przez AOL.