Yahoo! testuje wyszukiwarkę hoteli

Portal Yahoo! rozpoczął testowanie nowej usługi - wyszukiwania hoteli. W zeszłym roku gigant internetowy zakupił małą firmę FareChase, specjalizującą się w dostarczaniu informacji turystycznych. Yahoo! FareChase nie jest agencją turystyczną, a jedynie wyspecjalizowaną wyszukiwarką, pozwalającą odnaleźć najlepsze oferty lotnicze, hotelowe i wynajmu samochodów.

Jak do tej pory Yahoo! FareChase oferowało jedynie wyszukiwanie połączeń lotniczych oraz biur wynajmujących samochody, jednak teraz została wzbogacona o nową usługę, umożliwiającą znajdowanie i rezerwowanie miejsc w hotelach poprzez Internet. Użytkownicy serwisu mogą zawężać pole poszukiwań podając przedziały cenowe, czy też odległości od wybranej lokalizacji - za każdym razem otrzymując listę hoteli spełniających zadane kryteria.

Yahoo! zapewnia, że z czasem udostępnione zostaną dodatkowe informacje, takie jak na przykład oceny i komentarze użytkowników, czy interaktywne mapy. Ponieważ serwis ten jest tylko wyszukiwarką, to odpowiednich rezerwacji użytkownicy dokonują bezpośrednio na stronach internetowych znalezionych firm.

Yahoo! FareChase