Yahoo szykuje się do ataku na Skype

Yahoo szykuje się do zdobycia większej części rynku usług VoIP. Prawdopodobnie w ciągu najbliższych dwóch tygodni firma przedstawi nową ofertę usług wykorzystujących tę technologię, zapewne zbliżoną do tego co, oferuje najbardziej znany komunikator VoIP - Skype.

Już od dłuższego czasu przedstawiciele Yahoo zapowiadali, że firma zamierza stać się całościowym dostawcą usług VoIP, nie potwierdzali jednak kiedy się to stanie. Dotychczas, najnowsza - zaprezentowana tydzień temu - wersja komunikatora Messenger, 7.0, umożliwia komunikację głosową między komputerami dzięki protokołowi SIP (Session Initiation Protocol). Rzecznik prasowy Yahoo, Terrell Karlsten, nie podaje ile osób skorzystało już z tej usługi, pokreśla jednak, że w czasie majowych beta testów ruch VoIP zwiększył się o dwie trzecie.

Karlsten odmówiła komentarza na pytanie, kiedy Yahoo wprowadzi nowe, zapowiadane usługi VoIP - powiedziała tylko, że stanie się to w najbliższym czasie. Firma wykorzysta technologie i doświadczenie, zdobyte po czerwcowym zakupie Dialpad Communications, działającego od sześciu lat dostawcę usług VoIP.