Yahoo! szykuje restrukturyzację

Eksperci spodziewają się, że lada dzień Yahoo! ogłosi plany dużej restrukturyzacji firmy. Ma ona przekonać inwestorów i pracowników, że po odrzuceniu oferty Microsoftu portal jest w stanie poprawić swoje wyniki finansowe i być bardziej konkurencyjnym.

Koncern ma zamiar połączyć oddziały odpowiedzialne za pocztę, wyszukiwarkę i stronę główną w jeden organizm ds. produktu globalnego. Na jego czele stanie Ash Patel, obecny wiceprezes ds. platform i infrastruktury. Ponadto zarządzająca tym samym działem co Patel, pani Hhilary Schneider ma objąć stanowisko wiceprezesa w wydziale ds. mediów.

Tymczasem z Yahoo! odchodzą kolejni pracownicy. W ciągu ostatnich dwóch tygodni portal stracił czterech wiceprezesów. Z pracy odeszli też założyciele Flickra i Delicious.

To jednak nie koniec złych informacji. Akcje firmy ciągle spadają. W maju straciły na wartości 20 procent i kosztują obecnie niewiele więcej niż przed złożeniem oferty przez Microsoft. Przypomnijmy, że 31 stycznia były one wyceniane na 19,18 dolarów. Następnego dnia Microsoft zaproponował kupno portalu i cena jego akcji poszybowała do 28,38 USD. Obecnie kosztują one poniżej 22 dolarów.