Yahoo! sprzedało Delicious? Na pewno chce...

W Internecie pojawiła się informacja o tym, że Yahoo! sprzedało serwis Delicious. Już od jakiegoś czasu powszechnie wiadomo, że serwis służący do gromadzenia linków czeka na nowego nabywcę. Podobno został właśnie sprzedany za ponad 5 mln dolarów.

TheNextWeb.com poinformowało, że Yahoo! sprzedało serwis umożliwiający gromadzenie linków, który stał się jego własnością w 2005 roku za sumę 18 mln dolarów. Założycielem Delicious jest Joshua Schachter. Yahoo! w grudniu zmieniło swoją strategię i postanowiło zamknąć lub sprzedać niektóre serwisy.

Podobno Delicious zostało nabyte przez inny serwis zajmujący się społecznościowym gromadzeniem i dzieleniem się linkami. Transakcja miałaby opiewać na kwotę ponad 5 mln dolarów. To niewielka suma w porównaniu do ceny, za którą serwis został kupiony, ale i tak większa, niż wielu przewidywało.

Informacja ta nie jest jednak potwierdzona. Yahoo! nie uznało za stosowne skomentowania tej plotki, ale nie zaprzecza, że jego intencją jest sprzedanie serwisu, dla którego nie widzą miejsca w swojej nowej strategii. Ma ona przynieść lepsze wyniki finansowe m.in. dzięki pozbyciu się serwisów, które stanowią dla firmy zbędny balast.

Jeśli nawet obecna informacja o zmianie właściciela Delicious nie okaże się być prawdziwa, to na pewno wkrótce serwis i tak zostanie sprzedany.