Yahoo! sprzedało Delicious? Na pewno chce...

W Internecie pojawiła się informacja o tym, że Yahoo! sprzedało serwis Delicious. Już od jakiegoś czasu powszechnie wiadomo, że serwis służący do gromadzenia linków czeka na nowego nabywcę. Podobno został właśnie sprzedany za ponad 5 mln dolarów.

TheNextWeb.com poinformowało, że Yahoo! sprzedało serwis umożliwiający gromadzenie linków, który stał się jego własnością w 2005 roku za sumę 18 mln dolarów. Założycielem Delicious jest Joshua Schachter. Yahoo! w grudniu zmieniło swoją strategię i postanowiło zamknąć lub sprzedać niektóre serwisy.

Podobno Delicious zostało nabyte przez inny serwis zajmujący się społecznościowym gromadzeniem i dzieleniem się linkami. Transakcja miałaby opiewać na kwotę ponad 5 mln dolarów. To niewielka suma w porównaniu do ceny, za którą serwis został kupiony, ale i tak większa, niż wielu przewidywało.

Zobacz również:

Informacja ta nie jest jednak potwierdzona. Yahoo! nie uznało za stosowne skomentowania tej plotki, ale nie zaprzecza, że jego intencją jest sprzedanie serwisu, dla którego nie widzą miejsca w swojej nowej strategii. Ma ona przynieść lepsze wyniki finansowe m.in. dzięki pozbyciu się serwisów, które stanowią dla firmy zbędny balast.

Jeśli nawet obecna informacja o zmianie właściciela Delicious nie okaże się być prawdziwa, to na pewno wkrótce serwis i tak zostanie sprzedany.