Yahoo przejmuje FareChase
-
- internetSTANDARD,
- 09.08.2004, godz. 15:37
Yahoo kupiło niewielką spółkę FareChase na początku lipca. W ten sposób internetowy gigant wzmacnia swoją ofertę o narzędzia do wyszukiwania informacji turystycznych. Wartości transakcji nie ujawniono - podał Cnet.com za serwisem Searchblog. Poprzez kolejne przejęcie Yahoo dąży do stworzenia oferty konkurencyjnej wobec największego rywala i lidera rynku - Google.
Założona w 1999 r. FareChase zatrudnia 25 pracowników, z których większość wkrótce rozpocznie pracę w głównej siedzibie nowego właściciela. Spółka jest producentem rozwiązań B2B m.in. dla biur podróży. Jej narzędzia umożliwiają wyszukiwanie informacji o rozkładach samolotów, rezerwacji i wynajmie samochodów a także wolnych miejsc w hotelach w czasie rzeczywistym.
Na razie nie wiadomo jak Yahoo wykorzysta kupione wraz z FareChase rozwiązania. Przypomnijmy, że w portalu działa Yahoo Travel - serwis opracowywany wspólnie z firmą Travelocity.