Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Yahoo! porzuca Google

Firma Yahoo! poinformowała o zamiarach wycofania się z umowy z Google na dostarczanie mechanizmów wyszukiwawczych. Tym samym postanowiła skupić się na promocji i rozwoju własnych rozwiązań – podał serwis Cnet.com.

Już od paru dni Yahoo! testuje własny system wyszukiwawczy. Warto dodać, że w celu rozwoju usług wyszukiwawczych firma dokonała dwóch ważnych przejęć – Yahoo! kupiło Inktomi (spółkę zajmującą się właśnie takimi systemami) oraz Overture – firmę, zajmującą się umieszczaniem płatnych odnośników w listach wyników wyszukiwania (transakcja przejęcia miała miejsce w październiku ubiegłego roku).

Obecne plany Yahoo! to przede wszystkim doskonalenie własnego systemu wyszukiwawczego. Firma planuje licencjonować swoje mechanizmy innym przedsięwzięciom internetowym. Na największy zysk Yahoo! liczy z tytułu rozwiązań, pozwalających na umieszczanie płatnych odnośników.

W przeciągu najbliższych tygodni Yahoo! ma „przejść” na własny system wyszukiwawczy.

Analitycy rynkowi skrytykowali Yahoo!, podkreślając, że decyzja o wycofaniu się z umowy z Google powinna nastąpić o wiele wcześniej, bo firma już w zeszłym roku miała takie możliwości, by się „usamodzielnić”. Dodajmy, że Yahoo! zakupiło Inktomi w 2002 roku.