Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Yahoo! obiera kierunek płatnych treści

Firma Yahoo! poinformowała, że zamierza coraz więcej serwisów obciążyć opłatą dostępową. Przychody z płatnych treści mają stać się znaczącym źródłem zysku dla portalu.

Ostatnio Yahoo! wprowadziło opłaty za dostęp do serwisu „Randki” w Wielkiej Brytanii. W ciągu najbliższych miesięcy kolejne usługi mają zostać udostępniane po wcześniejszym wniesieniu opłaty. Yahoo liczy na to, że internauci powoli już przyzwyczają się do płacenia za treści w Internecie. Zdaniem przedstawicieli firmy, ten sposób oferowania atrakcyjnych informacji czy usług już niedługo będzie bardzo powszechny. Tym samym serwisy internetowe mogą spodziewać się znaczących przychodów z tytułu płatnych treści.

Yahoo! już wkrótce uruchomi również internetową stację radiową, która będzie oferowała piosenki zróżnicowane pod względem rodzaju muzyki. Użytkownicy będą mogli wcześniej ustawić te nagrania, których chcieliby słuchać. Yahoo! liczy na to, że opcja spersonalizowania stacji radiowej pod kątem upodobań użytkowników znacząco wpłynie na zwiększenie liczby słuchaczy.

Yahoo! chce czerpać spore zyski również z umieszczania płatnych odnośników w rezultatach wyszukiwania. Pomóc ma w tym portalowi przejęta niedawno firma Overture świadcząca takie usługi.

Przypomnijmy jeszcze, że Yahoo w trzecim kwartale br. roku (a w piątym z rzędu) ogłosiło wysokie przychody i zysk. W porównaniu z trzecim kwartałem ubiegłego roku przychody Yahoo! wzrosły o 47%. Wzrosła również liczba użytkowników portalu, która wynosi 245 mln osób.