Yahoo! kupuje platformę reklamową 5:1?

Możliwe, że Yahoo! kupi firmę 5:1 działającą w branży reklamowej. Powstała ona w 2009 roku, a członkami jej zarządu to w większości byli pracownicy Fox Ineractive Media. Współpracuje z nią wiele firm medialnych o szerokim zasięgu. Połączona oferta 5:1 i Yahoo! niewątpliwie byłaby ciekawym rozwiązaniem dla reklamodawców.

TechCrunch.com informuje, że według licznych anonimowych źródeł serwis Yahoo! ma przejąć platformę reklamową 5:1 za 30 mln dolarów. Obecny wiceprezes Yahoo! na rynek amerykański, Ross Levinsohn to były prezes Fox Interactive Media i współzałożyciel firmy 5:1.

Po przejściu do Yahoo! przestał uczestniczyć w działaniu firmy, którą zakładał, ale nie oznacza to, że całkiem zerwał kontakty z członkami jej zarządu, z którymi zna się jeszcze z pracy w Fox Interactive Media. Większość z nich była wcześniej zatrudniona właśnie w tej firmie.

5:1 podpisało kontrakty z 25 firmami medialnymi, które docierają do około 200 mln ludzi. Yahoo! również dysponuje pokaźnym wachlarzem możliwości docierania do odbiorców. Jeśli obie firmy połączą swój potencjał, to powstała platforma będzie bardzo ciekawym rozwiązaniem dla wszystkich reklamodawców.

Na razie żadna z firm nie potwierdziła tego doniesienia.