Yahoo kupuje Rivals.com

Yahoo kupi serwis Rivals.com, który specjalizuje się wydarzeniach sportowych w college'ach i szkołach średnich. Zakup wzmocni pozycję Yahoo jako najpopularniejszego w USA dostawcy treści związanych ze sportem. Koncernowi przybędzie około 500 000 użytkowników zainteresowanych szkolnym sportem, zwiększając tym samym liczbę odbiorców tego typu informacji do 2,5 miliona.

W serwisie Rivals.com, który powstał w 2001 roku w Brentwood niedaleko Nashville, znajduje się ponad 150 witryn dotyczących drużyn z colleg'ów i szkół średnich. Rivals.com ma ponad 180 000 zarejestrowanych użytkowników.

Po przejęciu przez Yahoo będzie funkcjonował jako niezależna jednostka w ramach Yahoo Sports. Sam dział sportowy Yahoo przyciąga miesięcznie 15 milionów użytkowników. Jego największym konkurentem jest serwis ESPN.com, odwiedzany miesięcznie przez 12,7 miliona osób.

Wartość umowy pomiędzy Yahoo i Rivals.com nie została ujawniona. W kwietniu, gdy na jednym z blogów pojawiły się pierwsze pogłoski o możliwej transakcji wymieniono sumę 100 milionów dolarów.