Yahoo: Słaby IV kwartał, firma zwolni 1000 osób

Yahoo odnotowało w IV kwartale przychody na poziomie 1,83 mld USD, o 8% więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego, jednak mniej niż przewidywali analitycy. Zysk netto wyniósł 206 mln USD, w stosunku do 269 mln w tym samym okresie roku 2006. Potwierdziły się też informacje o zwolnieniach. Z firmą pożegna się ok. 1000 osób.

CEO Yahoo Jerry Yang wyjaśniał, że chodzi o pracowników, którzy nie spełniają wymagań jakie postawiło sobie Yahoo na nadchodzący rok, na ich miejsce w przyszłości mają zostać przyjęci nowi pracownicy lepiej dostosowani do powierzonych im zadań. Jak mówił Yang, redukcja ma także na celu ukrócenie biurokracji w firmie.

Cięcia, które rozpoczną się w połowie lutego, pozwolą zaoszczędzić Yahoo od 20 do 25 mln USD w I kwartale 2008 r.

W nadchodzącym roku Yahoo chce się skupić na produktach najbardziej zyskownych - takich jak strona domowa, poczta i wyszukiwarka. Z kolei niektóre mniejsze serwisy, nie spełniających wymagań odnośnie ruchu, zostaną zamknięte. Jak mówiła Sue Decker, dyrektor Yahoo, przyglądając się firmie w przyszłym roku nie należy tak bardzo sugerować się liczbą użytkowników wszystkich witryn Yahoo. Firmie zależy na zwiększeniu ruchu na swoich najważniejszych serwisach, a nie wszystkich, tłumaczyła Decker.

W I kwartle 2008 r. Yahoo prognozuje przychody na poziomie 1,68 - 1,84 mld USD, w całym roku 2008 r. firma spodziewa się 7,2-8 mld USD przychodu.

Patrz także:

Szykują się redukcje kadrowe w Yahoo