Yahoo! Mail wkracza do Rosji, potem do Polski

Amerykański gigant internetowy – firma Yahoo! otworzy w najbliższych tygodniach w Rosji serwis pocztowy Yahoo! Mail. Jak zapowiadają przedstawiciele firmy, pod koniec tego roku podobne serwisy w językach narodowych powstaną m.in. w Polsce, Turcji i Wietnamie.

Yahoo! planuje zakrojoną na szeroką skalę ekspansję na rynki wschodnie. W pierwszej kolejności zamierza podbić Rosję. Jak wskazują przedstawiciele Yahoo!, rosyjski rynek jest dla firmy atrakcyjny, bo posiada ponad 10 mln użytkowników Sieci. Co więcej, z rosyjskiej wersji Yahoo! Mail korzystać mają amerykańscy obywatele –imigranci z Rosji.

”Jesteśmy pełni entuzjazmu i wierzymy, że podbicie dotąd nieznanych nam wschodnich rynków będzie wielkim krokiem w działaniach firmy” - powiedział Brad Garlinghouse, wice prezes ds. komunikacji i promocji produktów w Yahoo!

Obecnie Yahoo! działa w 25 krajach na świecie. W najbliższym czasie zamierza pojawić się w państwach Wschodniej Europy i Południowo-wschodniej Azji. Jak zaznaczyli przedstawiciele firmy, Yahoo! Mail pojawi się w narodowych językach Polski, Turcji, Tajlandii i Wietnamu. Uruchomienie usługi planowane jest pod koniec bieżącego roku.