Xevin Investments: w miejscu Wyszukali.pl projekt IRCenter

Interactive Research Center to projekt przekształcony z inicjatywy Wyszukali.pl, który tworzony jest przez młodych polskich naukowców i zajmuje się badaniami opartymi na technologii crawling’u semantycznego w internecie. IRCenter rozwijany jest pod skrzydłami funduszu Xevin Investments.

10 marca 2010r na mocy porozumienia inwestycyjnego zawartego z Xevin Investments, projekt badawczy Wyszukali.pl został przekształcony w spółkę Interactive Research Center (IRCenter). Projekt ten zajmuje się badaniami opartymi na technologii crawling’u semantycznego w internecie tj. śledzi zmiany i trendy w treściach analizowanych domen.

Zebrane dane pozwalają na dokonywanie analiz opinii internautów na temat marek, produktów, osób publicznych, czy zjawisk społecznych. Stosowane narzędzia i algorytmy analizy danych pozwalają uzyskać obiektywny obraz przedstawiający aktualne i precyzyjne dane dotyczące opinii użytkowników sieci.

W ofercie spółki znajduje się m. in. Coolhunting społecznościowy w serwisie FaceBook (identyfikacja i segmentacja sieci społecznych fanów marki lub produktu), eBrand Analytics (analiza wizerunku marki w internecie), Brand Buzz Tracking (analiza trendów), Coolhunting społecznościowy (identyfikacja prosumentów marki lub produktu). W najbliższym czasie oferta będzie wzbogacana, pojawi się też nowa witryna projektu i nowy panel do monitoringu.

Wg zapewnień przedstawicieli IR Center wyróżnikiem nowego rozwiązania jest szybkość i dokładność analizy, wynikająca między innymi z unikalnej metodologii dostosowania narzędzia do specyfiki języka polskiego. Trzon zespołu nowej spółki tworzą założyciele i pomysłodawcy projektu Wyszukali.pl: Albert Hupa, Marcin Krzosek , Mariusz Karbowski, Tomasz Kaszuba.

Xevin Investments, poza środkami niezbędnymi do dynamicznego rozwoju narzędzi badawczych, wesprze spółkę w zakresie know-how niezbędnego do funkcjonowania firmy, pozycjonowania oraz marketingu i sprzedaży produktów.

Źródło: Xevin Investments