Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wzrost wyszukiwań frazy "bin laden" o milion procent

Na początku tygodnia do Internetu i innych mediów trafiła informacja o śmierci Osamy bin Ladena. Obecnie pierwszym miejscem, w którym ludzie szukają informacji na różne tematy jest Internet, toteż wyszukiwania w Google dotyczące saudyjskiego terrorysty odnotowały gigantyczny wzrost.

Wzrost zainteresowania wyszukiwaniem frazy "bin laden" (godziny wg czasu pacyficznego PST)

Polecamy:

Zobacz też:

Google, które dominuje na rynku wyszukiwarek ogłosiło na Twitterze, że ilość wyszukiwań frazy bin laden wzrosła o milion procent. Doszło do tego w niedzielę między godziną 19:30 a 20:30 czasu obowiązującego na zachodnim wybrzeżu USA, czyli między 4:30 a 5:30 w poniedziałek rano polskiego czasu.

W ostatnim okresie wyszukiwania dotyczące terrorysty odpowiedzialnego za atak na World Trade Center z 11 września 2001 nie wzbudzały już takiego dużego zainteresowania. Jednak w poniedziałek, wczesnym rankiem polskiego czasu, na Twitterze i w innych miejscach pojawiły się doniesienia o tym, że Osama Bin Laden został odnaleziony w Pakistanie i zabity przez amerykańskie wojsko. Wtedy na Google doszło do prawdziwej eksplozji zainteresowania tym tematem.

Ludzie jeszcze zanim informacja została nagłośniona w mediach rozpoczęli poszukiwania w Internecie. Ich działania przyniosły olbrzymi wzrost popularności wyszukiwania frazy "bin laden" oraz innych związanych z nią tematycznie. Google oprócz podania informacji, zamieściło też wykres przedstawiający ten nagły skok zainteresowania (patrz ramka).