Wzrost wyszukiwań frazy "bin laden" o milion procent

Na początku tygodnia do Internetu i innych mediów trafiła informacja o śmierci Osamy bin Ladena. Obecnie pierwszym miejscem, w którym ludzie szukają informacji na różne tematy jest Internet, toteż wyszukiwania w Google dotyczące saudyjskiego terrorysty odnotowały gigantyczny wzrost.

Wzrost zainteresowania wyszukiwaniem frazy "bin laden" (godziny wg czasu pacyficznego PST)

Polecamy:

Zobacz też:

Google, które dominuje na rynku wyszukiwarek ogłosiło na Twitterze, że ilość wyszukiwań frazy bin laden wzrosła o milion procent. Doszło do tego w niedzielę między godziną 19:30 a 20:30 czasu obowiązującego na zachodnim wybrzeżu USA, czyli między 4:30 a 5:30 w poniedziałek rano polskiego czasu.

W ostatnim okresie wyszukiwania dotyczące terrorysty odpowiedzialnego za atak na World Trade Center z 11 września 2001 nie wzbudzały już takiego dużego zainteresowania. Jednak w poniedziałek, wczesnym rankiem polskiego czasu, na Twitterze i w innych miejscach pojawiły się doniesienia o tym, że Osama Bin Laden został odnaleziony w Pakistanie i zabity przez amerykańskie wojsko. Wtedy na Google doszło do prawdziwej eksplozji zainteresowania tym tematem.

Ludzie jeszcze zanim informacja została nagłośniona w mediach rozpoczęli poszukiwania w Internecie. Ich działania przyniosły olbrzymi wzrost popularności wyszukiwania frazy "bin laden" oraz innych związanych z nią tematycznie. Google oprócz podania informacji, zamieściło też wykres przedstawiający ten nagły skok zainteresowania (patrz ramka).