Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wzrośnie sprzedaż oprogramowania w 2003

Według IDC, w przyszłym roku można spodziewać się znacznie szybszego wzrostu wartości światowego rynku oprogramowania.

W 2003 roku wartość światowego rynku oprogramowania "pudełkowego" wzrośnie według IDC o 4%. Rok 2002 przyniesie według prognoz firmy zaledwie 1,5-proc. wzrost tego rynku.

Systemy operacyjne i aplikacje biznesowe mają być w 2003 roku głównym motorem napędzającym wydatki na rynku. IDC ocenia, że do 2006 r. światowa sprzedaż pudełkowa oprogramowania wzrośnie do 131 mld USD. Wzrost spodziewany jest pomimo braku produktu o znamionach rynkowego przeboju, który mógłby przyciągnąć wielką rzeszę klientów.

Po kilku latach stagnacji, znaczny, ponad 11-proc. wzrost odnotować powinien także w 2006 roku segment narzędzi programistycznych do rozwoju aplikacji.

W 2003 roku w USA odnotować powinny największy wzrost m.in. rynki oprogramowania i usług informatycznych; za to rynek PC-tów i pamięci może wzrosnąć nieznacznie lub nawet się skurczyć.

Największy wzrost wydatków na IT w 2003 roku jest spodziewany w regonie Azji i Pacyfiku; najszybciej rozwijającymi się rynkami krajowymi będą tam Indie i Chiny. Wskaźniki wzrostu w obu przypadkach powinny sięgać 20% (w 2002 – 10%). W naszym regionie, analitycy z IDC do rynków stabilnych zaliczyli Bułgarię i Węgry.