Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wzrasta sprzedaż sprzętu elektronicznego

W tym roku wydatki na sprzęt elektroniczny mają sięgnąć 101 mld USD w Stanach Zjednoczonych. Będzie to o 5% więcej niż w minionym roku – podaje Consumer Electronics Association.

W 2003 roku wydatki na zakup sprzętu komputerowego, telefonicznego i telewizyjnego wyniosły 93,3 mld USD. Na komputery osobiste Amerykanie wydali 12,5 mld USD, co oznacza, że sprzedaż wzrosła o 15%. O jedną piątą zwiększył się zakup telefonów komórkowych. Użytkownicy zza oceanu na takie produkty wydali 70,5 mln USD.

Consumer Electronics Association wskazuje, że znacznie zwiększył się popyt na telewizory cyfrowe. W ubiegłym roku ich sprzedaż powiększyła się o aż o 56%. Podobnie było z monitorami ciekłokrystalicznymi – wzrost sprzedaży o 44%. Zdaniem CEA, w bieżącym roku wartość zakupów tego sprzętu osiągnie wartość 8 mld USD.

Zainteresowaniem cieszyły się również kamery cyfrowe. Z szacunków CEA wynika, że jedna trzecia amerykańskich domostw posiada takie urządzenia.

W 2003 roku podwoiła się sprzedaż odtwarzaczy plików MP3. Amerykanie zakupili 3,8 mln modeli takiego sprzętu. W tym roku rynek odtwarzaczy ma być wart 706 mln USD.