Wyszukiwarka - kompendium wiedzy medycznej

Najlepszym źródłem wiedzy medycznej w polskiej sieci jest wyszukiwarka internetowa - wynika z badania IDMnet, 4clover i House of Numbers.

49 proc. ankietowanych korzysta z internetu jako źródła wiedzy medycznej przynajmniej raz w miesiącu, 43 proc. kupowało leki online.

W internecie badani szukają najczęściej wiedzy encyklopedycznej i słownikowej, opisów nietypowych przypadków oraz opinii pacjentów i ich krewnych. Chcieliby mieć dostęp on-line do opinii ekspertów i wybitnych specjalistów oraz lekarzy i farmaceutów.

Wyszukiwarki internetowe zostały wskazane jako najczęściej wykorzystywane i najlepiej oceniane źródło wiedzy medycznej, wyprzedzając literaturę medyczną, programy telewizyjne oraz konsultacje z pracownikami służby zdrowia.

"Fakt, że pierwsze miejsce wśród źródeł wiedzy medycznej (w porównaniu zarówno ze źródłami online jak i offline) zajęła wyszukiwarka internetowa, wskazuje na rosnącą rolę całego internetu jako kanału komunikacji z klientami na rynku farmaceutycznym i medycznym - komentuje wyniki badania Michał Hejka, Dyrektor Działu Badań i Rozwoju sieci IDMnet. Warto jednak pamiętać o tym, że wyszukiwarki same w sobie nie generują kontentu, lecz ułatwiają jedynie użytkownikom dostęp do tego, co już istnieje w Internecie. Kontent zaś w obecnych czasach to już nie tylko strona firmowa, artykuły i publikacje na dany temat, ale również opinie i komentarze zamieszczane przez Internautów"

O rynku aptek internetowych można nieco więcej dowiedzieć się z wywiadu przeprowadzonego podczas konferencji 2k9 z Grzegorzem Głowiakiem, dyrektorem d/s rozwoju i promocji Domzdrowia.pl S.A.