Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wyszukiwarka encyklopedyczna od GuruNet bezpłatna!

Od początku stycznia GuruNet zdecydowała się zmienić swój model biznesowy. Zarabiać będzie nie na płatnej subskrypcji swojego serwisu, lecz na reklamach. W efekcie zyskujemy nową, bezpłatną encyklopedię i wyszukiwarkę w jednym - Answers.com. Dobra nowina dla poszukujących informacji!

Reklamy będą się ukazywać obok odpowiedzi na zapytanie. Na początek wszystkie reklamy będą tekstowe i kontekstualne, choć z czasem GuruNet planuje wprowadzić też inne opcje.

Answers.com oferują około miliona haseł z ponad 100 źródeł - encyklopedii, słowników czy leksykonów. Po wpisaniu zapytania w Answers.com pojawia się pojedyncza odpowiedź zamiast długiej listy odnośników, jak w zwykłych wyszukiwarkach. Obok są jednak dostępne boksy, które pozwalają na skorzystanie z zasobów internetu dzięki wyszukiwarce Google oraz przejrzenie obrazów, bieżących wiadomości czy produktów związanych z wpisanym hasłem.

Ostatnio GuruNet dodała do serwisu nowe źródło informacji - Wikipedię, dzięki czemu hasła stały się bardziej aktualne.

GuruNet testowała już kilka modeli biznesowych. Ostatni polegał na pobieraniu jednorazowej rocznej opłaty w wysokości 30 USD za możliwość korzystania z serwisu. Według przedstawicieli GuruNet serwis miał setki tysięcy prenumeratorów.